Online film Utøya, 22. července zdarma!

Spustit online film zdarma Utøya, 22. července

Obsah online filmu Utøya, 22. července

Utøya, 22. července / Utøya 22. juli (2018)

Norský snímek Utøya, 22. července zachycuje masakr na letním táboře Svazu dělnické mládeže na ostrůvku u Osla v létě 2011. Skutečnou tragédii, při níž přišlo o život sedm desítek převážně mladých lidí, režisér Erik Poppe zpracoval jako drama natočené v reálném čase bez hudby a střihu – vytrvale sleduje mladou Kaju, která se snaží bezhlavé střílení přežít a zároveň najít v chaosu a panice svou mladší sestru. Snímek vznikl na základě reálných svědectví, scénář filmu je založen na hloubkových rozhovorech s přeživšími a snaží se co nejvěrněji zachytit pocity mladých, kteří byli v moment útoku na ostrově. Popisuje události z jejich perspektivy a skládá hold jejich odvaze.(Film Europe)

22. července 2011 zaútočil pravicový extremista na několik stovek mladých lidí, kteří se účastnili letního tábora Svazu dělnické mládeže. Šedesát devět z nich zběsilé řádění nepřežilo. Norský režisér Erik Poppe se k tragédii vrací, aby ji zprostředkoval očima nic netušících táborníků, kteří dlouhých sedmdesát minut bojovali v nepřehledné situaci o život.(MFF Karlovy Vary)

Film Utøya 22 juli je inšpirovaný  skutočnými  udalosťami, ktoré sa stali v tento tragický deň v r. 2011 na nórskom ostrove, keď pravicový politický aktivista Andreas Breivik zabil 77 ľudí -  účastníkov letného pobytu účastníkov letného pobytu mládežníckej organizácie Nórskej strany práce. Táto masová vražda  šokovala celý svet a tento film je nakrútený na základe reálnych svedectiev. Film  uchováva princíp jednoty miesta a času, je nakrútený formou akoby  jedného záberu, ktorý sugestívnou kamerou sleduje pohyb hlavnej aktérky – 18 ročnej Kaji a ďalších vyplašených teenagerov, ktorí zo začiatku netušia , čo sa deje, len počujú neprestávajúcu streľbu a v panike bežia a pokúšajú sa ukryť.  Scenár filmu je založený na rozhovoroch s tými, ktorí prežili a snaží sa čo najvernejšie zachytiť pocity mladých, ktorí boli počas útoku na ostrove. Popisuje udalosti z ich perspektívy a ukazuje, ako sa zachovali v tejto hraničnej situácii. S ohľadom na pozostalých sú charaktery filmu fiktívne.(Film Europe)

22. júla 2011 o 15:30 exploduje v centre Osla bomba. Približne dve hodiny po tejto udalosti diskutujú o teroristickom útoku na malom ostrove Utøya skupinky mladých ľudí, ktorí sa tu stretli na letnom tábore pre mládež organizovanom Nórskou stranou práce. Keď zaznejú prvé výstrely, nikto netuší, že sa skupina viac ako 500 detí a dospievajúcich stáva ďalším cieľom teroristu, ktorý v tej chvíli ešte nemá meno.(Art Film Fest)

|

Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)


Utøya, 22. července trailer - Trailer Utøya, 22. července


Video © Film Europe

Utøya, 22. července trailer - Trailer Utøya, 22. července


Video © September Film

Stáhni online film Utøya, 22. července

Stáhni online film Utøya, 22. července

Sleduj tento skvělý film Utøya, 22. července na filmovém portálu Xkuk.cz - Film Utøya, 22. července, nebo také na stránce zde - Film Utøya, 22. července. Sleduj a stahuj skvělé online filmy na zábavném portálu Vsetu.eu

Komentáře online filmu Utøya, 22. července

Vložit komentář


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jméno:
Opište číslicí -   osm :
Vsetu.eu  |  Online hry  |  Hudební videoklipy  |  Filmy online  |  Tapety na plochu  |  Vtipy  |  Obrázky

Hraj také zábavné online hry Coolgam. Na Coolgam můžeš také sledovat hudební videoklipy. Sleduj a stahuj online filmy také na Xkuk.cz. Nové HD tapety na plochu si můžeš stáhnout do svého počítače i na tapety-wallpapers.eu. A vše naprosto zdarma! Zvýšení návštěvnosti