Ulož.to - sdílejte snadno data

Online film Narušitel systému zdarma!

Spustit online film zdarma Narušitel systému

Obsah online filmu Narušitel systému

Narušitel systému / Systemsprenger (2019)

Emotivní drama o devítileté dívce s problémovým chováním a tváří anděla natočila jako svůj debut německá režisérka Nora Fingscheidt. Strhující příběh dítěte, jehož matka nezvládá péči o něj a rady si nevědí ani sociální pracovníci, je dechberoucím svědectvím o neutišitelném vzteku i touze po lásce. V hlavní roli filmu ubíhajícím v tempu podobně intenzivním jako hrdinčiny emoce podává autentický výkon Helena Zengel.(Film Europe)

Devítiletá Bernardette, která si ráda nechává říkat Benni, je ve spisech vedena jako „narušitel systému“, což je termín pro děti, jež svým problematickým chováním nezapadají do struktury německých sociálních služeb. Křehké děvčátko je plné nezvladatelné zloby namířené proti všem institucím, které jsou v jejím světě překážkou návratu zpět domů k mamince a dvěma mladším sourozencům. Ta ji však bohužel nezvládá ani v Benniiných dobrých obdobích. Existuje alespoň jeden člověk, který by byl schopen dát holčičce bezpodmínečnou a tolik potřebnou lásku?(MFF Karlovy Vary)

Bernadette, alebo Benni, ako sa radšej necháva prezývať, je dievča s tvárou anjela, no plné nespútanej energie. Je ‘narušiteľom systému’. Tento termín sa používa pre problémové deti, ktoré porušujú každé jedno pravidlo; deti, ktoré odmietajú prijať akýkoľvek druh štruktúry a ktoré postupne prepadnú cez trhliny detských zariadení sociálnej starostlivosti. Nezáleží na tom, kde je toto deväťročné dievča umiestnené, po krátkom čase ju odvšadiaľ vyhodia. Koniec koncov, presne o to jej ide, pretože najviac zo všetkého túži opäť žiť so svojou matkou: ženou, ktorá nie je schopná vyrovnať sa s nevypočítateľným správaním svojej dcéry. Nora Fingscheidt podľa vlastného viacnásobne oceneného scenára, vytvorila intenzívnu drámu o obrovskej túžbe jedného dieťaťa po láske, bezpečí a násilnom potenciáli, ktorý to podmieňuje. Film zároveň zobrazuje neúnavné pokusy pedagógov a psychológov, ktorí využívajú rešpekt, nádej a dôveru, aby vytvorili cestu vpred deťom, ktoré svojím správaním ohrozujú ostatných, aj samých seba v dôsledku ich nepredvídateľných výbuchov.(Film Europe)

9-ročnú Benni ovláda nespútaná energia. Zosobňuje „narušiteľa systému“, teda dieťa, ktoré nerešpektuje žiadne pravidlá. Takéto deti odmietajú akceptovať akékoľvek nariadenie, čo má za následok umiestnenie v sociálno-terapeutických ústavoch. Ale ani to však nepomáha, ani tam si s nimi nevedia príliš poradiť. Benni sa usiluje o jediné – žiť so svojou matkou. Tá ale nie je schopná vyrovnať sa s dcériným nevypočítateľným správaním. Bolestná dráma o zúfalej potrebe detskej lásky a bezpečnosti a permanentne prítomnom latentnom násilí. Film hovorí aj o vytrvalom úsilí pedagógov a psychológov, ktorí pracujú s rešpektom a dôverou, aby vytvárali prijateľný systém pre deti, ktoré sú v dôsledku svojich nepredvídateľných reakcií deštruktívnou hrozbou pre iných, ale aj samých seba.(Art Film Fest)

|

Hodnocení: 0.0/5 (0 hlasů)


Narušitel systému trailer - Trailer Narušitel systému


Narušitel systému trailer - Trailer Narušitel systému


Video © Film Europe

Stáhni online film Narušitel systému

Stáhni online film Narušitel systému

Sleduj tento skvělý film Narušitel systému na filmovém portálu Xkuk.cz - Film Narušitel systému, nebo také na stránce zde - Film Narušitel systému. Sleduj a stahuj skvělé online filmy na zábavném portálu Vsetu.eu

Komentáře online filmu Narušitel systému

Vložit komentář


1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Jméno:
Opište číslicí -   osm :
Vsetu.eu  |  Online hry  |  Hudební videoklipy  |  Filmy online  |  Tapety na plochu  |  Vtipy  |  Obrázky

Hraj také zábavné online hry Coolgam. Na Coolgam můžeš také sledovat hudební videoklipy. Sleduj a stahuj online filmy také na Xkuk.cz. Nové HD tapety na plochu si můžeš stáhnout do svého počítače i na tapety-wallpapers.eu. A vše naprosto zdarma! Zvýšení návštěvnosti